Zielona Planeta w Ogrodach „Na Piaskach” – Dzień Ziemi 2021

Zarząd Stowarzyszenia Ogrodowego „Na Piaskach” zachęca do celebrowania Dnia Ziemi w formie aktywnej i w łączności z przyrodą. Działkowcu, włącz się do proponowanych akcji!

Światowy Dzień Ziemi to największe na świecie święto ekologiczne. Warto więc dołączyć do grona osób obchodzących to święto. Zarząd Stowarzyszenia Ogrodowego „Na Piaskach” zachęca wszystkich Działkowców do aktywnego uczestnictwa podczas obchodzenia Święta Ziemi w naszym ogrodzie.

Z powodu pandemii niemożliwe jest zorganizowanie wydarzenia plenerowego, ale pragniemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w akcji Zielona Planeta w Ogrodach Na Piaskach. Działania, do których pragniemy Państwa zachęcić, mają charakter indywidualny, rodzinny. Jednak idea troski o naszą Planetę stanowi wspólny cel nas wszystkich, a zatem pośrednio świętować możemy wspólnie.            

Z tej okazji proponujemy aktywnie włączyć się w celebrację tego święta poprzez podejmowanie działań realnie zmniejszających zanieczyszczenie powietrza oraz promocję ekologicznego stylu życia. Zgodnie z tymi założeniami proponujemy kilka akcji:

Podaruj swojej działce nową roślinę

Drzewa i krzewy realnie przyczyniają się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Narzędziem w walce ze smogiem są rośliny. Średniej wielkości ogródek wytwarza około 1,4 kg tlenu. Jedna osoba zużywa średnio 12,6 kg tlenu dziennie. Tym samym zachęcamy do posadzenia nowych roślin w Państwa ogrodach. Każda roślina posadzona z okazji Święta Ziemi może być realnym znakiem troski o to, by Planeta była zielona.

Wykonaj zdjęcie zielonego ogrodu

Wierzymy, że każda roślina przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, dlatego zachęcamy do wykonania zdjęć roślin w Państwa ogrodach. Proponujemy także wykonanie zdjęć przedstawiających podejmowane przez Państwa działania, które stanowią realną promocję ekologicznego stylu życia. Nadesłane zdjęcia na adres: sonapiaskach@gmail.com stworzą galerię Ogrodu „Na Piaskach”. Być może będą one inspiracją dla innych działkowców oraz osób, które rozważają nabycie działki ogrodowej. Zdjęcia wraz z opisami będą przynajmniej raz w miesiącu publikowane na stronie Stowarzyszenia w zakładce Galerie/Zielona Planeta.

Zielona Planeta oczami dziecka

Na ekologiczny styl życia składają się codzienne nawyki wspierające Planetę. Drobne działania na rzecz ochrony środowiska powinny rozpoczynać się od najmłodszych lat. Zachęcamy do nadsyłania zdjęć rysunków dzieci przedstawiających sposoby dbania o środowisko. Akcja ta ma na celu stworzenie galerii obrazującej podejmowane działania ekologiczne oczami dziecka. Nie ma ona charakteru konkursu, gdyż chcemy promować każdy sposób przyczyniający się do ochrony środowiska.

 

Akcja Zielona Planeta w Ogrodach Na Piaskach rozpoczyna się 22 kwietnia i kończy wraz z końcem sezonu ogrodowego 2021

Zobacz Regulamin akcji Zielona Planeta