Eko-ogród „Na Piaskach”

Z obserwacji działek wynika, że coraz popularniejsze staje się zakładanie ogrodów z ekologicznymi warzywami. Nasi działkowcy Ania i Robert, tak zaplanowali swoją ogrodową przestrzeń, że ich działka stała się eko-ogrodem.

Kiedyś rosły tuje teraz pszczoły i trzmiele mają stołówkę

Tego typu ogród wymaga doświadczenia oraz czasu. Owocem pracy Ani i Roberta są ekologiczne warzywa. Z przeprowadzonych rozmów wynika, że do swoich upraw używają wyłącznie nawozów naturalnych, pozbawionych pestycydów. W swojej pracy ogrodowej wykorzystują zgromadzone tajniki wiedzy, które zapewniają im dobre plony. Zarówno plonami, jak i swoim bogatym doświadczeniem chętnie dzielą się z innymi.

Poza zachwytem eko-upraw zieloną przestrzeń zajmują dodatki ogrodowe, które stają się dopełnieniem całości i wprowadzają ożywienie w grządki pełne warzyw i kwiatów. Ich dekoracje są przemyślane i tworzą styl ogrodu, w pełni harmonizują z otaczającą  w  ogrodzie roślinnością. Umiejętne wykorzystanie różnych codziennych przedmiotów podkreśla piękno nasadzeń  i stanowi niepowtarzalny charakter ogrodowej przestrzeni.

 

Galeria zdjęć ogrodu