Okolice Ogrodu “Na Piaskach”

Nasze działki są niewątpliwie piękne, zadbane i pełne kolorowych kwiatów, pożywnych warzyw i smacznych owoców.

Niemniej okolica Ogrodu “Na Piaskach” również jest malownicza. Warto wybrać się wieczorem, gdy upały już zelżą, drogą w kierunku Chróściny, albo drogą przy hydroforni w kierunku stawów dawnej cegielni.

Patrząc w kierunku zachodzącego słońca gdzieś za Polską Nową Wsią zobaczymy wczesnym latem łany dojrzewającego zboża, przetykanego kolorowymi chabrami i makami. Na skraju drogi, w pobliżu kwitnącej dzikiej róży, która jesienią będzie się mienić czerwienią swoich owoców, zobaczymy kolorowe łąki polnych kwiatów.

Stawy w okolicach dawnej cegielni warto odwiedzić także wczesnym rankiem, gdy mgła lekko utula gładkie lustro wody. Warto wtedy dobrze przypatrywać się polom, na których często zobaczymy sarny, bażanty, zające albo i lisa.

W nocy można ze swego tarasu podziwiać gwiazdy, które w mieście ledwo widać. Jeśli zaś ktoś nie boi się ciemności, może wyjść poza działki i wówczas spoglądając na południe zobaczy – wprawdzie ze względu na bliskość świateł Komprachcic ledwo widoczną – piękną drogę mleczną.

Fot. Henryk Niestrój